Celostátní literární soutěž I. Březinové

Šestnáct žáků literárně-dramatického oboru pod vedením pana učitele Saši Hrbotického se letos účastní již V. ročníku celostátní literární soutěže Ivony Březinové. Téma soutěžní povídky tentokrát zní: Zase na poslední chvíli.

Úkolem soutěžících bylo popsat vtipný či vážný zážitek spojený s jednou lidskou vlastností, a sice s tím, jak necháváme všechno na poslední chvíli, a pak to těžko doháníme, nebo vůbec nestíháme. Příběhy měly vycházet ze života, ale zároveň v nich autoři mohli popustit uzdu fantazii.

Vyhlášení výsledků se pravidelně koná na slavnostním ceremoniálu v Zrcadlové síni pražského Klementina na počátku dalšího školního roku. A připomeňme ještě, že v minulých letech naši žáci zaznamenali řadu postupů do druhého kola i dvě cenná vítězství.