Markéta Ležalová

klasická kytara, zobcová a příčná flétna, kytarový soubor

Studovala na mělnickém gymnáziu, pak na Konzervatoři Jana Deyla v Praze, kde absolvovala obory hra na kytaru a příčnou flétnu. Během studia spolupracovala s orchestry Jiřího Portycha Sinfonica Academia a Coménius, a zúčastnila se také soutěže v Kroměříži, kde získala čestné uznání. V 90. letech učila hudební výchovu na Střední rodinné škole v Neratovicích a vystupovala ve studentské kapele či příležitostně i sólově na vernisážích a dalších akcích. Od roku 1993 vyučuje na naší ZUŠ. Její žáci se zúčastňují okresních i krajských soutěží, naposledy to bylo v dubnu 2011, kdy získaly čestná uznání v krajském kole v Berouně žákyně Kristýna Petričáková a Anna Šimonková.

Oblíbená roční doba: jaro *** Oblíbený spisovatel: autoři a autorky růžové knihovny *** Oblíbený zpěvák/zpěvačka: Leona Machálková, Věra Špinarová *** Oblíbená země: Anglie *** Oblíbená barva: zelená *** Oblíbený film: historické a sci-fi