Michal Novozámský, DiS.

trubka, trombon, klavír, orchestr

Absolvent Konzervatoře v Kroměříži. Hudební praxe – Filharmonie Zlín, RK Big band Praha, Filmový symfonický orchestr (FISYO) Praha, spolupráce s orchestry lidového, jazzového, popového a klasického hudebního zaměření. Zakladatel a kapelník hudební skupiny KARYNA band v r. 2005. Během aktivní hudební praxe se od ukončení studia na konzervatoři stále věnuje pedagogické činnosti. Od roku 1992 pracuje na naší ZUŠ. Vyučuje hru na žesťové nástroje, klavír, komorní a orchestrální hru. Vedoucí a aranžér orchestrů školy (Taneční orchestr 2005-2008, Junior band/Jazz band 2006-2018, Big band od r. 2016). Orchestry školy a žáci ze třídy pana učitele se pravidelně účastní koncertů, vystoupení pro veřejnost, soutěží Základních uměleckých škol. Absolventi třídy se i po ukončení studia věnují aktivní hudební činnosti v orchestrech a hudebních skupinách. Někteří stále pokračují ve studiu na středních uměleckých školách.

Oblíbená roční doba: jaro *** Oblíbený spisovatel: Frederick Forsyth *** Oblíbený zpěvák/zpěvačka: Chick Corea (Elektric Band), TOTO, Vlado Kumpán+Kumpánovi Muzikanti *** Oblíbená země: Česká republika *** Oblíbená barva: modrá *** Oblíbený film: Dobrý voják Švejk