PhDr. Roman Novotný

ředitel školy, klarinet, saxofon, zobcová flétna

e-mail: novotny.r@zus-neratovice.cz

Po gymnáziu vystudoval filozofickou fakultu Univerzity Karlovy, po vojenské službě studoval hru na klarinet u prof. Chramosty a prof. Martiníka na pražské konzervatoři a saxofon u prof. Plačka na Konzervatoři Jar. Ježka. Spolupracoval s řadou známých orchestrů a souborů, orientovaných na starší jazzovou hudbu. Jako pedagog působil v několika pražských a jedné mimopražské ZUŠ.

Za uplynulých třicet let nasbíral jako hudebník z povolání soustu hráčských i lidských zkušeností, které nyní předává svým žákům.

Oblíbená roční doba: jaro *** Oblíbený spisovatel: Bohumil Hrabal *** Oblíbený zpěvák/zpěvačka: Rudolf Cortéz, Eva Olmerová *** Oblíbená země: Česká republika *** Oblíbená barva: modrá *** Oblíbený film: Světáci, Někdo to rád horké