BcA. Vladimír Figar, Dis.

klavír, EKN, korepetice

Pochází z rodiny s dlouholetou hudební tradicí a hudbě se věnuje už od svých pěti let. Na hodiny klavíru a později i skladby chodil do ZUŠ Ostrava – Sokolská. V devíti letech nazpíval v Českém rozhlase Ostrava devět sólových písní, které pro něj napsali skladatelé Drahoslav Volejníček, Jiří Urbánek a jiní. Během studií na Janáčkově konzervatoři v Ostravě, kde absolvoval v roce 1998, působil jako klavírista v M-Bandu Dr. Rudolfa Sochora, a později několik let orchestr také řídil. Ve studiích hudební kompozice pokračoval na katedře skladby a dirigování JAMU v Brně. Tou dobou začal také spolupracovat s ČRo Ostrava (hudební grafika), s QQ studiem (znělky, filmová hudba) a s Českou televizí Ostrava (autorská hudba, znělky, hudební režie). V roce 2004 se stal členem Rock’n’Roll Bandu Marcela Woodmana, kde působí jako klavírista a příležitostný aranžér doposud. V letech 2014-2020 vyučoval na Základní umělecké škole J. A. Komenského ve Studénce hru na klavír a skladbu. Od roku 2015 vyučuje na Pražské konzervatoři předměty moderní piano, improvizaci a hru z listu, skladbu a aranžování a jazzovou harmonii.

Oblíbená roční doba: podzim *** Oblíbený spisovatel: Edgar Allan Poe *** Oblíbený zpěvák/zpěvačka: Ella Fitzgerald *** Oblíbená země: Česká republika, Španělsko *** Oblíbená barva: modrá *** Oblíbený film: Amadeus