MgA. et Ing. Sylva Jablonská

violoncello, klavír

Je absolventkou pražské konzervatoře a Janáčkovy akademie múzických umění v Brně. Byla členkou Orchestra internazionale d’Italia, působila rovněž v Pražské komorní filharmonii. Spolupracuje i s řadou dalších orchestrů, mezi jinými Talichovým komorním orchestrem, Českým národním symfonickým orchestrem nebo Filharmonií Bohuslava Martinů ve Zlíně, podílela se na projektech s hudebníky jako Sting, Luciano Pavarotti nebo Ennio Morricone. Aktivně se věnuje i komorní hře, má též své sólové projekty. Kromě vážné hudby se příležitostně zabývá i hudbou jiných žánrů, vystupovala například s Janem Budařem v jeho Eliščině bandu, se skupinou Lucie nebo smyčcovým triem Inflagranti, hraje na basovou kytaru a trubku. Vyučuje na ZUŠ v Neratovicích a International School of Music and Fine Arts Prague, vede semestrální hudební kurzy pro americké studenty na North Carolina State University.

Oblíbená roční doba: podzim *** Oblíbený spisovatel: Karel Václav Rais *** Oblíbený zpěvák/zpěvačka: Waldemar Matuška *** Oblíbená země: Rakousko-Uhersko *** Oblíbená barva: modrá *** Oblíbený film: Čáryfuk