Dramatický obor

Literárně-dramatický obor (LDO) rozvíjí umělecké vlohy k divadelní a slovesné činnosti, schopnost vnímat a zobrazit lidské chování a jednání, kolektivně cítit a řešit nejrůznější sociální situace. Všemi stupni studia procházejí techniky mluvní, pohybové a hudebně rytmické. Žáci získávají potřebné dovednosti pro přirozený, kultivovaný, tvořivý výraz, zbavují se trémy. Součástí výuky v LDO jsou základy historie dramatické a slovesné tvorby, rozbory filmů, hudebních skladeb a výtvarných děl. Vzhledem k zaměření je důležitá spolupráce s ostatními obory naší školy.

Literárně-dramatický obor mohou navštěvovat žáci od 5 let. Výuka probíhá jednou týdně v délce 3 vyučovacích hodin, tj. dvě a čtvrt hodiny čistého času. Žáci LDO se zábavnou formou seznamují se základy dramatického projevu prostřednictvím dramatických her a cvičení. Rozvíjejí si představivost, smysl pro pravdivé jednání a vyjadřování, slovní zásobu a kulturu řeči, prohlubují si rytmické cítění. Výuka napomáhá podchytit nejtalentovanější jedince a připravit je ke studiu herectví, režie, dramaturgie, divadelní vědy, učitelství literárně-dramatického oboru. Žáci získávají dovednosti potřebné při výkonu hereckého povolání, ale i v mnoha dalších profesích pedagogických či ve veřejných činnostech. Ve vyšších ročnících studují scénická pásma, jednoaktovky, divadelní hry, nebo se sami na jejich vzniku podílejí.

Plán akcí ve 2. pololetí školního roku 2023/24:

Vyučující:

Nikola Bartošová